Рівненські судові-експерти розповіли, за якими ознаками можна відрізнити холодну зброю від ножів господарського призначення

фото ілюстративне з мережі Інтернет
Кухонний ніж, може завдати тяжкі тілесні ушкодження і навіть заподіяти смерть, хоча і не відноситься до холодної зброї. Один із символів української державності – булава – теж може стати холодною зброєю. У цьому переконують наші наступні герої – судові експерти, сектору досліджень зброї Рівненського НДЕКЦ, які досліджують зброю. Бо до холодної можна віднести будь – яку зброю, застосування якої потребує м’язової сили. А ось кухонного ножа просять вважати лише кухонним. Хоч ним і можна завдати смертельного удару. Як досліджують холодну зброю? Чому на її носіння потрібно мати дозвіл та за якими ознаками можна відрізнити холодну зброю від ножів господарського призначення?

До холодної зброї належать не лише ножі, а і луки, арбалети, багнети, кастети та інші предмети, які виготовлені промисловим або саморобним способом та за своїм цільовим призначенням придані для нанесення тяжких тілесних ушкоджень або спричинення смерті. Холодна зброя повинна відповідати загальним техніко-криміналістичним вимогам. Ось мінімальні вимоги для визнання ножів коротко-клинковою холодною зброєю; «Довжина клинка, має бути не менша, ніж 90 мм. Найбільша товщина клинка – не менше ніж 2,6 мм. Крім того, руків’я ножа повинно бути міцно і надійно закріплено на хвостовику клинка,не допускається наявність люфтів. В місці з’єднання руків’я з клинком розташовується обмежувач або утик, що забезпечує безпеку власнику під час використання чи застосування, вістря клинка повинне бути під кутом 400, у звичайних ножах – лише 30.- розповідає старший експерт сектору дослідження зброї відділу криміналістичних досліджень Рівненського НДЕКЦ Павло ПЕЧОРІН.
Існують спеціальні стенди для проведення статичних випробувань, за допомогою яких визначається відповідність міцностних характеристик конструкції ножа. Динамічні випробування, а також усі дослідження експерти проводять у відповідних лабораторіях. У разі невідповідності хоча би однієї з ознак досліджуваного ножа у відповідності до вимог методики проведення дослідження холодної збої, такий ніж не визнається холодною зброєю.
Для торгівлі звичайними ножами необхідно мати сертифікат якості. А холодною зброєю торгувати можна лише з відповідною ліцензією. Придбати холодну зброю абияк теж не можна. «Якщо людина не має дозволу на право зберігання та носіння зброї, немає мисливської рушниці або іншої зброї, то може придбати холодну зброю, тільки після отримання відповідного дозволу. Якщо мисливець, наприклад, має уже рушницю і має дозвіл на неї, то він може купити холодну зброю в магазині. Цей вид зброї ми вписуємо в його документ і повідомляємо про покупку дозвільну систему», – прокоментував на наше прохання законодавчі нюанси власник магазину зброї «Мисливець» В’ячеслав КОЗЯРЧУК.

Згодом читайте у “Новинах по-рівненськи” про те, як експерти – балісти досліджують зброю, яку «зброярі – самоучки» нелегально виготовляють у власних підвалах.
Світлана Прокопчук
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.
Новини партнерів: