«Рівнеоблводоканал» звернувся до СБУ для реагування на недостовірну інформацію щодо зараження гепатитом А мешканців Рівного
Відучора у соціальних мережах поширюється інформація щодо зараження гепатитом А мешканців Рівного через водопровідну мережу
Ці повідомлення не відповідають дійсності. Це підтверджують офіційні коментарі керівників відповідних служб:
За словами директора РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» Андрія Карауша, питна вода у Рівному відповідає нормам, а чутки про зараження людей через водопровідну мережу вважає «панічно» неправдивими. Саме тому вони офіційно звернулися до СБУ для вжиття заходів реагування на недостовірну інформацію.
«Уся вода, яка подається в мережу централізованого водопостачання підлягає знезараженню гіпохлоритом натрію марки А відповідно до регламенту, погодженому в Держсанепідемслужбі. Для цього працюють автоматичні дозуючі станції та резервуари чистої води, які цілодобово охороняються, що унеможливлює проникнення сторонніх осіб на територію», – розповів Андрій Карауш.
За його словами, щоденно здійснюється контроль якості питної води лабораторією водоканалу (15-20 проб) та контрольний забір проб лабораторним центром МОЗ. Крім того, відбір води здійснюється за заявами та скаргами мешканців. Усі працівники водоканалу підлягають обов’язковому щорічному медогляду, який пройшли в серпні-вересні 2017 року.
Як повідомила головний епідеміолог Рівненської області Людмила Яценя, нині у Рівному зафіксовано 16 випадків захворюваності на гепатит А – 4 дітей та 12 дорослих. Люди почали звертатися до лікаря з 17 жовтня. Перебіг захворювання у рівнян легкий та середньої важкості. Наразі вони перебувають в інфекційному відділенні міської лікарні. Частина захворілих родичі, які контактували між собою. За даними обласного лабораторного центру, у них встановлено контактно-побутовий шлях передачі, проте воду як джерело зараження виключено.
Крім того, Людмила Яценя зазначила, що цьогоріч за 9 місяців зафіксовано 39 випадків зараження гепатитом А. Тоді як у 2016 році з таким діагнозом було зареєстровано 69 людей.
Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОДА.
А у Державній установі “Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” зазначають, що останні дослідження на наявність антигену ВГА у воді з осередків інфекційних захворювань (25.10.2017), як і попередні у цьому році, були від’ємними. Зазначені показники захворюваності не характерні для водного шляху передачі, так як останній характеризується одномоментною масовою (на порядок більшою) захворюваністю .
Нагадуємо, що гепатит А називають хворобою «брудних рук», тому, щоб уберегти себе від інфікування, рекомендуємо:
– дотримуватись правил особистої гігієни;
– ретельно мити овочі та фрукти перед вживанням;
– не займатись самолікуванням та при появі перших ознак захворювання терміново звертатись до лікаря.
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.