Традиції Івана Купала ожили у етно-еко-фестивалі «Буща папороть»
«Буща Папороть» – під такою назвою на території Здолбунівського району відбувся етно-еко-фестиваль
Святкування вже стало традиційним для села Буща і щороку збирає чимало люду.
Фестиваль об’єднав в собі екологічні, оздоровчі, спортивні, музичні, творчі, виставкові та інші культурно-розважальні програми в стилі «етно».
До проведення етно-фестивалю долучилися багато учасників та організаторів. Це і місцева влада, і Національний природний парк «Дермансько-Острозький» і волонтери, і місцеві жителі.
Аби туристам було зручно добиратися, по всій дорозі до території фестивалі встановили вказівники.
Ескізи фестивалю розробила здолбунівська художниця Антоніна Колодюк.
А символом етно-еко дійства «Буща-Папороть» став рідкісний реліктовий вид, занесений до Червоної книги України, – папороть гронянка багатороздільна. Єдине відоме місцезростання її на території національного природного парку «Дермансько-Острозький» знайдене саме в околицях села Буща.
У програмі фестивалю проходять обряди святкування Івана Купала – пускання віночків на воду, хороводи та запалення вогнища.
Для гостей підготували пішу екскурсію екологічною стежкою «Від Волині до Поділля», а також мандрівку веломаршрутом «Велика пригода в Дермансько-Острозькому національному природному парку».
«Ми вражені від організації фестивалю – чудово облаштована галявина, місточки, спеціальні місця з атрибутами купальськими для селфі, дитячі майданчики, купальська ватра, готель «Під зорями», частування стравами, які 100% є кулінарною спадщиною, катання на конях, чудова концертна програма, купальські дійства! І головне – дуже багато відвідувачів фестивалю!», – поділилася враженнями від фестивалю заступник начальника управління культури і туризму Ярослава Гаврилова.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.