Від мацика до танців Люхчі: на Рівненщині визначили 15 елементів нематеріальної культурної спадщини
На Рівненщині обрали 15 елементів, що увійдуть до нематеріальної культурної спадщини області. За перелік проголосувала робоча група при Рівненській ОДА.
«В кожній громаді Рівненщини є багато елементів культурної спадщини. Вони потребують як популяризації, так і збереження та охорони. Ці 15 елементів, які долучаються до обласного переліку, будуть також розглядатися як такі, що можуть бути внесеними до Національного реєстру чи навіть до ЮНЕСКО», – зазначив заступник голови ОДА Ігор Павленко.
На сьогодні до Національного переліку вже включено 4 елементи НКС, до яких свій вклад внесла і Рівненщина. Ще 2 перебувають на розгляді. Це: «Писанка», «Кобзарство», «Традиція наряджання могильних хрестів на Рівненському Поліссі», «Приготування української традиційної страви “Голубці”», «Етнокультурний центр Рівненського ПДМ як краща практика збереження НКС Рівненського Полісся» та «Весільний обряд “Читання корони”».
Ці елементи додали і до обласного переліку.
Ще у список НКС Рівненщини увійдуть 9 нових:
«Традиція приготування мацика на Рівненському Поліссі» та «Традиція виготовлення та гри на бекачі» від Вараської громади;
«Традиція виготовлення тканих доріжок» з Рокитнівської ТГ;
«Традиція виготовлення воскової свічки методом “вмочування”» з Немовицької ТГ;
«Гречаний кисіль» – Корецької ТГ (село Устя);
«Традиція приготування великодньої випічки “Мазурки” на Рівненщині» – Бабинської ТГ;
«Ланципупики з грибами та шкварками» – Володимирецької громади;
«Танцювальні традиції села Люхча» з Сарненської ТГ;
«Рачинські цибульники» від Тараканівської громади.
«Під час засідання розглядалося понад 40 елементів НКС. Частина з них потребує доопрацювання, частину комісія рекомендувала для об’єднання традиції між громадами. Важливо, що об’єднуватися можна як перед поданням, так і після додавання до переліку елементів НКС», – розповіла начальниця Управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк.
Повідомляє пресслужба Рівненської ОДА
фото: svoim.in.ua
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.