Відбулися Загальні збори Рівненського регіонального відділення Асоціації міст України
Днями у приміщенні нового «Бізнес – коворкінгу Рівне» пройшли Загальні збори Рівненського регіонального відділення Асоціації міст України.
Захід об’єднав представників місцевого самоврядування області, які представили 49 громад-членів, серед яких – міські, селищні та сільські голови, заступники та секретарі Рад. а також керівництво обласної військової адміністрації, обласної ради та Асоціації міст України.
Зі вступним словом до учасників звернувся Микола Карапетян, Голова Рівненського РВ АМУ, Радивилівський міський голова. Він акцентував увагу на важливості діалогу громад у складних умовах воєнного стану та ролі Асоціації міст України як єдиного голосу місцевого самоврядування в Україні. «Є ряд питань у сфері освіти – які суперечать роботі ОМС. Тому спільно з іншими громадами та Виконавчою дирекцією АМУ будемо їх детально обговорювати. Особливу увагу приділимо питанням безбар’єрності у громадах, адже людей з інвалідністю щодня стає більше, має бути доступність скрізь, особливо до лікарень та в органи влади» – наголосив Микола Карапетян.
Привітання на адресу учасників висловили:
Андрій Карауш, Голова Рівненської обласної ради;
Віктор Шакирзян, секретар Рівненської міської ради, в.о. міського голови.
Олександр Кохан, заступник голови Рівненської обласної військової адміністрації-
«Та реформа яка започаткована раніше і досі триває вона успішна, тому що органи місцевого самоврядування сьогодні мають ті повноваження які дозволяють робити життя наших мешканців кращим. Разом з тим є ряд питань які потрібно поправити – чітко розмежувати повноваження, зокрема питання з районними радами – вони досі відкриті і на порядку денному.»
Очільники обласної влади наголосили на важливості взаємодії всіх рівнів управління задля зміцнення інституцій місцевого самоврядування, збереження стійкості громад та реалізації спільних проєктів розвитку.
Олександр Слобожан, Виконавчий директор АМУ, презентував роботу Асоціації щодо представлення та захисту інтересів органів місцевого самоврядування в діалозі з Верховною Радою та Кабінетом Міністрів України. Він окреслив основні результати 2024 року, зокрема в питаннях бюджетної політики, податкових змін, соціального захисту та оборонної підтримки. Зупинився на роботі по підготовці та затвердженні бюджетної декларації на 2026- 2028 рр., наголосив на співпраці та взаємо підтримки ОМС не залежно від достатності громад.
Оксана Продан, Радниця Голови АМУ, висвітлила останні законодавчі ініціативи, які регулюють діяльність громад, та окреслила ризики й перспективи нормативних змін, що стосуються повноважень і фінансів органів місцевого самоврядування. Презентувала також дві ключові новації. Про Публічні інвестиційні проєкти – експерти АМУ підготували відповідний календар, що має зробити ОМС покроково. Друга презентація про впровадження такого поняття, як узуфрукт для збереження комунального майна.
Алгоритм дій також підготовлений Асоціацією міст України.
Секретар Рівненської міської ради Віктор Шакирзян розповів про прогрес у створенні безбар’єрного простору в місті Рівному, який реалізується в рамках національної стратегії з інклюзивності. Він зазначив, що Рівне має амбітну мету — стати прикладом міста, дружнього до людей з інвалідністю, батьків з дітьми та людей старшого віку. «Ми створили Раду Безбар’єрності у Рівному, і саме вона сприяла залученню коштів на втілення цієї ідеї згідно Стратегії безбар’єрності.» Нагадаємо, що Рівне стало одним із 15 міст України, які увійшли до пілотного проєкту Мінрозвитку «Рух без бар’єрів», ініційованого першою леді Оленою Зеленською.
Учасники зборів мали змогу поділитися досвідом та викликами, з якими стикаються їхні громади. У форматі питання – відповідь, обговорили актуальні питання для громад Рівненщини. Голови громад піднімали теми мобілізаційних заходів, забезпечення стабільного бюджету, підтримки внутрішньо переміщених осіб та розвитку місцевої інфраструктури, а також земельних питань для військовослужбовців.
Руслан Серпенінов, Сарненський міський голова, член Правління АМУ – подякував Асоціації міст України за системну підтримку інтересів ОМС.
Тетяна Грещук, Виконавчий директор Рівненського регіонального відділення АМУ, презентувала звіт про діяльність Рівненського РВ АМУ у 2024 році та окреслила основні напрями роботи на наступний період. Особлива увага і надалі приділяється взаємодії з органами влади, організації навчальних заходів для громад та адвокаційній роботі на регіональному рівні і співпраці з іншими інституціями.
У рамках зборів обговорили можливості розвитку територіальних громад, а також проблемні питання — від фінансової децентралізації до забезпечення безпеки мешканців. Тетяна Грещук також привітала нових членів Рівненського РВ АМУ – Березівську та і Зорянську сільські ради, відтак нині налічується 59 громад-членів Рівненського РВ АМУ.
Наприкінці заходу було підписано Меморандум про співпрацю між Рівненським РВ АМУ та Агенцією розвитку міста Рівного — документ, який має на меті поглибити партнерство у реалізації проєктів місцевого розвитку, цифровізації та соціально-економічних ініціатив.
Також Оксана Продан та Олександр Слобожан вручили Подяки Голови АМУ активним членам АМУ за вагомий внесок у розвиток місцевого самоврядування. Здолбунівській міській Раді вручили Партнерську відзнаку за впровадження енергоефективних заходів.
Загальні збори Асоціації міст України на Рівненщині вкотре підтвердили важливість діалогу, координації та спільного бачення викликів. Громади регіону залишаються згуртованими, відповідальними та готовими до впровадження змін заради майбутнього мешканців.
Повідомляє Рівненське РВ АМУ
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.