Сильна громада: інтеграція ВПО у громаду міста Рівне
У Рівному відбулася друга адвокаційна зустріч в рамках проєкту «Сильна громада: інтеграція ВПО у громаду міста Рівне». Під час зустрічі учасники напрацювали Проєкт міської цільової програми інтеграції ВПО у громаду міста Рівне на основі Дорожньої карти, яку напрацювали під час попередньої активності.
Розробка і прийняття Програми інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у приймаючу громаду має велике значення для успішної адаптації цих осіб та розвитку громади в цілому. Вона повинна враховувати різні аспекти життя як ВПО, так і місцевого населення.
Учасники зустрічі – запропонували свої ідеї, висловили свої бачення та думки, взяли участь в обговореннях заходів майбутнього Проєкту.
Команди учасників у групах, активно працювали над визначенням конкретних заходів та ініціатив для досягнення цілей програми відповідно до тих що прописали в Дорожній карті. А саме детально прописали такі завдання:
• створення умов для працевлаштування ВПО, відновлення та започаткування власного бізнесу;
• покращення умов проживання внутрішньо переміщених осіб;
• сприяння соціальній інтеграції ВПО до культурного середовища громади;
• можливість самоорганізації та створення відповідних умов для повної реалізації життєвих здібностей внутрішньо переміщених осіб в громаді міста Рівне;
• психологічна підтримка ВПО, налагодження позитивних комунікацій у приймаючій громаді з метою зменшення проявів стигматизації;
• гуманітарна допомога;
• покращення інформування ВПО в громаді, залученню «нових рівнян» до формування інформаційної політики в питаннях, пов’язаних з інтеграцією ВПО в громаду міста Рівне.
Кожна група представила результати своїх напрацювань, які спільно обговорили та уточнювали інші учасники зустрічі.
Представники Департаменту соціальної політики – директорка Олена Петрик та заступниця директорки – начальниця управління державних соціальних програм Тетяна Горбатюк висловили свої рекомендації для подальшої роботи над програмою.
Конструктивній, ефективній роботі та успішній груповій комунікації учасників допомагав досвідчений фасилітатор, експерт з соціальної згуртованості та порозуміння ГО «Право на захист» Володимир Зиль.
Виконавча директорка Рівненського РВ АМУ Тетяна Грещук зазначила – «Робота, яку ми сьогодні зробили є важливою, адже тут зібралися експерти та фахівці з різних соціальних сфер у тому числі представники міжнародних донорів та благодійних фондів, а головне до розробки програми залучені ВПО. Нам важливо їх почути, адже вони говорять про свої потреби.»
«Програма інтеграції ВПО є надзвичайно важливим кроком для створення успішної та інклюзивної громади, в якій ефективно вирішують сучасні виклики та забезпечують гідне життя усіх своїх мешканців» – зазначила депутатка Рівненської міської ради, членкиня Координаційної ради з питань ВПО при виконавчому комітеті Рівненської міської ради Наталія Майорова.
Цей захід став можливим в межах програми “Єднання заради дії”, що втілюється IREX за підтримки Державного департаменту США. Вміст публікації є виключно відповідальністю Експертний центр з прав людини та необов’язково відображає погляди IREX та Державного департаменту США.
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.