У збірнику «Вроджені вади розвитку. Полісся. Чорнобиль» представлені дослідження рівненських генетиків
Рівненська обласна наукова медична бібліотека отримала у подарунок від відомого вченого зі світовим ім’ям, американського професора генетики, уродженця Рівного Володимира Вертелецького збірник наукових статей «Вроджені вади розвитку. Полісся. Чорнобиль».
Передала книгозбірні зібрані в одному виданні основні наукові статті, які підсумовують діяльність ОМНІ-мережі за більш ніж 15 років діяльності спочатку на базі Рівненської, а згодом Волинської та Хмельницької областей, завідуюча обласним медико-генетичним центром Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім. В.Поліщука, голова правління «ОМНІ-мережі для дітей» Любов Євтушок.
Завдяки науково-практичній платформі, якою є українсько-американська Програма запобігання вродженим вадам розвитку під керівництвом її засновника професора Володимира Вертелецького, Україна стала членом авторитетних міжнародних організацій: з 2001 року – Міжнародної палати систем моніторингу і досліджень вроджених вад розвитку (ICBDSR), а з 2006 року – повним членом EUROCAT – Європейської організації моніторингу вад розвитку – до слова, єдина країна з пострадянського простору.
– Програма продемонструвала не тільки зацікавленість, але й спроможність українських професіоналів виконувати серйозні медичні наукові проекти, працюючи за основним місцем роботи в системі охорони здоров’я, зокрема на базі обласного медико-генетичного центру нашого лікувально-діагностичного центру, – зазначила Любов Євтушок, – Дослідження засвідчили, що частота вад невральної трубки, мікроцефалії, мікрофтальмії у Рівненській області є серед найвищих у Європі. У наших працях також піднімаються питання про довготривалі негативні ефекти на розвиток дітей низьких доз радіації внаслідок Чорнобильської катастрофи. Збірник «Вроджені вади розвитку Полісся. Чорнобиль» містить статті, присвячені проблемам вроджених вад розвитку в Рівненській, Волинській і Хмельницькій областях. В центрі уваги – Рівненське Полісся, яке найбільш постраждало внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Це видання призначено для генетиків, неонатологів, педіатрів, акушерів-гінекологів, науковців і всіх зацікавлених осіб.
Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.