Полякам розповіли, як охороняють ліси Рівненщини від пожеж
Делегація з Ольштинського воєводства (Республіка Польща) у складі депутатів місцевого сейміку відвідала з візитом Рівненську область. У Музеї лісу, що у ДП «Костопільський лісгоп», вони провели робочу зустріч з місцевими лісівниками. Серед питань, які обговорювали – охорона лісів від пожеж, що нині актуально для обох країн. Систему організації охорони лісів Рівненщини від пожеж презентував гостям головний спеціаліст відділу охорони та захисту лісу Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства Ігор Миколайович Пільгун.
Лісові масиви області характеризуються середнім класом природної пожежної безпеки. До І класу належить 34% всіх лісових насаджень, до II класу – 38%, до III класу – 18%.
З метою запобігання лісовим пожежам, підприємства управління проводять планову роботу по протипожежному влаштуванню лісів. На сьогодні вже створено 11,2 км протипожежних розривів, 2,6 тис км мінералізованих смуг, та проведено догляду за ними на 6 тис. км . Ці роботи в області постійно тривають.
Для оперативного реагування на виникнення лісових пожеж в складі лісогосподарських підприємств області діє 17 лісових пожежних станцій укомплектованих 84 пожежними автомобілями, 164 тракторами з ґрунтообробним обладнанням, 115 мотопомпами, 851 ранцевими лісовими вогнегасниками, різноманітним протипожежним обладнанням.
Крім того, в кожному лісництві створені пункти зосередження протипожежної техніки, обладнання та інвентарю. Пункти укомплектовані транспортом для доставки пожежних команд до місця гасіння лісових пожеж, пристосованою технікою та обладнанням для їх гасіння, ємностями для створення запасів води та об’єктовими резервними запасами ПММ.
З метою підвищення оперативності у боротьбі з пожежами в лісових масивах державного лісового фонду влаштовано 247 штучних пожежних водойм та побудовано 89 пірсів для забору води протипожежною технікою.
На сьогодні система протипожежного спостереження за лісами області складається з 91 спостережного пункту, з яких 82 вежі. Це дає змогу оперативно виявляти випадки загорянь та приймати своєчасні міри по їх локалізації і гасінню. За рік система протипожежного спостереження збільшилась на 3 спостережних вежі
Поряд з традиційними методами спостереженням за лісами підприємства управління працюють над впровадженням сучасних технологій. У лісогосподарських підприємствах встановлено вже 38 телевізійні системи відеоспостереження.
До речі, саме для Костопільського держлісгоспу, на території якого і відбувалася зустріч, у 2012 році за кошти польських колег було встановлено 3 сучасні камери протипожежного відеоспостереження. Впродовж 2015-2016 років підприємства управління встановили 6 нових камер відео спостереження.
В даний час вже у 8-и господарствах управління створені та функціонують централізовані диспетчерські пункти протипожежного відео спостереження, де один працівник здійснює відеоспостереження за усією територією підприємства та прилеглими до них землями. Що дає змогу оперативно виявляти та локалізовувати пожежі.
Водночас головний спеціаліст відділу охорони та захисту лісу обласного управління Ігор Миколайович Пільгун зауважив, що більшість пожеж у лісових масивах виникають через недотримання населення правил пожежної і безконтрольне випалювання сухої трави на землях сільськогосподарського призначення.
Повідомляє Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарства
Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:
“GRANAT” – територія бездоганного вигляду рівнян
Пілот з Рівненщини загинув в авіакатастрофі на Волині
На Рівненщині готуватимуть сантехніків європейського рівня
Валюта, зброя та 180 кіло бурштину – результат обшуку двох будинків на Рівненщині
Прощання із загиблим Миколою Кулібою переноситься на 18 годину
На Рівненщині розбійники вистрелили жінці у ногу та забрали 20 тисяч доларів США
У Рівному вшанували пам’ять Симона Петлюри
Олексій Муляренко зустрівся із членами Громадської ради при ОДА
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.